08051K150GAWTR
Mfr.Part #
08051K150GAWTR
Manufacturer
KYOCERA AVX
Package/Case
Datasheet
08051K150GAWTR
Description
CAP THIN FILM 15PF 100V 0805
Stock
694
Manufacturer :
KYOCERA AVX
Product Category :
Thin Film Capacitors
Capacitance :
15 pF
Features :
RF, High Q, Low Loss
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Package / Case :
0805 (2012 Metric)
Product Status :
Obsolete
Tolerance :
±2%
Voltage - Rated :
100 V
Datasheets
08051K150GAWTR
Customer is responsible for all shipping costs and any applicable surcharges.
The actual freight varies according to specific
situations. Please contact our customer service for more details.
Chipmh ships component orders from China to most countries in the world. We currently provide the
delivery by FEDEX/ DHL/ TNT in that order.
France, Italy, Spain). The DHL is only available if the weight exceeds 5KG.
UPS/FedEx International/TNT/DHL Express Account:
Customers could also use their own UPS/FedEx/TNT/DHL express accounts to ship their goods.
Regarding in stock parts, orders can generally be ready to ship within 24 hours.
Normally express service will be arranged once a day at 5 pm from Monday to Saturday.
Once the goods are shipped, estimated delivery time depends on your shipping option:
FedEx International Priority: 3-7 business days.
EMS:10-15 business days
DHL Express: 5-7 business days.
DHL eCommerce: 12-22 business days
Registered Air Mail: 15-30 business days
(For reference only)
Delivery and Title: Customer is responsible for all shipping costs and any applicable surcharges.
Title and risk of loss pass to customer upon delivery of the products by Grand-ic or by
any 3rd party Test Lab to the carrier. Grand-ic delivery dates are estimates only and
is not liable for delays in delivery. Grand-ic reserves the right to make partial shipments
and customer will accept delivery and pay for the Products delivered.
We will notify you by email with tracking number once order is shipped.
You can also find the tracking number in order history.
Global Express
Express DeliveryGlobal delivery 3-5 working days.FedEximage
DHLimage
TNTimage
UPSimage
Basic Instructions
Part Manufacturer Stock Description
0805 030 S3B0 271 K CTS Corporation 420 CAP CER 270PF S3B
0805 030 S3B0 271 KLF CTS Corporation 667 CAP CER 270PF S3B
0805 030 S3B0 331 K CTS Corporation 573 CAP CER 330PF S3B
0805 030 S3B0 331 KLF CTS Corporation 766 CAP CER 330PF S3B